ČESKÝ ROZHLAS

sobota 8. prosince, 17.05
Stříbrný vítr,
host: fyzikální chemik, někdejší předseda Akademie věd prof. Rudolf Zahradník
ČRo Dvojka

sobota 1. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: rozhlasová režisérka a interpretka Hana Kofránková
ČRo Dvojka

pondělí 26. listopadu, 19.30, Rudolfinum - přímý přenos V. abonentního koncertu SOČRu v jeho 92. sezoně, "cyklus R"
dirigent Marek Šedivý, sólistka Melanie Diener, soprán
program: Wagner, Schönberg, Martinů
ČRo Vltava

pondělí 26. listopadu, 11.00
Host do domu se správcem dědictví rodu Muchů, profesí bankéřem Johnem Muchou
ČRo Dvojka

sobota 24. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: cestovatel Petr Jahoda
ČRo Dvojka

pondělí 19. listopadu, 11.00
Host do domu
s módní návrhářkou Tatianou Kovaříkovou
ČR
o Dvojka

sobota 17. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: fotografka Lenka Hatašová
ČRo Dvojka

pondělí 12. listopadu, 19.30, Rudolfinum - přímý přenos IV. abonentního koncertu SOČRu v jeho 92. sezoně, "cyklus R"
dirigent Arvo Volmer, sólista Lukáš Vondráček - klavír
program: Tüür, Sibelius, Dvořák
ČRo Vltava

pondělí 12. listopadu, 11.00
Host do domu se scénografem, režisérem a architektem Šimonem Cabanem
ČRo Dvojka

sobota 10. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: designér Maxim Velčovský
ČRo Dvojka

sobota 3. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: herečka Jana Štěpánková
ČRo Dvojka

pondělí 29. října, 19.30, Rudolfinum - II. abonentní koncert SOČRu v jeho 92. sezoně, "cyklus R"
VIVAT REPUBLICA!
dirigent Ondrej Lenárd, sólistka Simona Houda-Šaturová, soprán
program: Novák, Suchoň, Suk
ČRo Vltava

pondělí 29. října, 11.00
Host do domu se zpěvačkou a muzikantkou Lenkou Filipovou
ČRo Dvojka

neděle 28. října, 16.00, Rudolfinum - mimořádný koncert SOČRu ke 100. výročí vzniku Československa
SOČR NÁRODU
dirigent Radek Baborák
program: Suchoň, Janáček, Dvořák
ČRo Vltava

sobota 27. října, 1705
Stříbrný vítr, host: dětský psycholog Václav Mertin
ČRo Dvojka

čtvrtek 25. října, 11.00
Host do domu s generálním ředitelem Národního muzea Michalem Lukešem
ČRo Dvojka

sobota 20. října, 17.05
Stříbrný vítr, host: novinářka Veronika Bednářová
ČRo Dvojka

pondělí 15. října, 11.00
Host do domu s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem
ČRo Dvojka

sobota 13. října, 17.05
Stříbrný vítr, host: písničkář, básník, spisovatel, publicista, průvodce... Jan Burian
ČRo Dvojka

pondělí 8. října, 11.00
Host do domu s herečkou a moderátorkou magazínu ČTv Herbář Kateřinou Winterovou
ČRo Dvojka

sobota 6. října, 17.05
Stříbrný vítr, host: spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová
ČRo Dvojka

pondělí 1. října, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 92. sezoně, "cyklus R"
dirigent John Axelrod, sólistka Chen Reiss, soprán, Český filharmonický sbor Brno
program: Bernstein, Mahler
ČRo Vltava

pondělí 1. října, 11.00
Host do domu s šéfem uměleckého souboru Divadla Spejbla a Hurvínka Martinem Kláskem
ČRo Dvojka

sobota 29. září, 17.05
Stříbrný vítr, host: sportovní komentátor Petr Vichnar
ČRo Dvojka

pondělí 24. září, 11.00
Host do domu s herečkou a moderátorkou Michaelou Maurerovou
ČRo Dvojka

pondělí 17. září, 11.00
Host do domu s neurologem, vedoucím lékařem Centra pro poruchy kognitivních funkcí při FN Motol Prof. MUDr. Jakubem Hortem
ČRo Dvojka

sobota 15. září, 17.05
Stříbrný vítr, host: vedoucí lékař oddělení dětské hematologie ve Fakultní nemocnici Plzeň Lochotín, MUDr. Tomáš Votava
ČRo Dvojka

pondělí 3. září, 11.00
Host do domu s hercem Davidem Novotným
ČRo Dvojka

sobota 1. září, 17.05
Stříbrný vítr, host: kapitán Airbusu A320, zároveň pilot historických strojů, dvouplošníků David Potužník
ČRo Dvojka

pondělí 20. srpna, 11.00
Host do domu s MUDr. Jiřím Dostalem, vedoucím lékařem Institutu sportovního lékařství
ČRo Dvojka

pondělí 13. srpna, 11.00
Host do domu s Ottou Dlabolou, předním fotografem, který zachytil mnohé ze skutečných českých celebrit
ČRo Dvojka

pondělí 6. srpna, 11.00
Host do domu s Prof. MUDr. Antonínem Pařízkem, předním porodníkem a anesteziologem
ČRo Dvojka

čtvrtek 2. srpna, 11.00
Host do domu s herečkou Antonií Formanovou, která na sebe upozornila ve filmu Dukla 61
ČRo Dvojka

pondělí 16. července, 11.00
Host do domu s Jitkou Vodňanskou, psychoterapeutkou, autorkou vzpomínkové knihy Voda, která hoří
ČRo Dvojka

pondělí 9. července, 11.00
Host do domu s MUDr. Karlem Štěpánkem, vedoucím lékařem operačního střediska Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy ČRo Dvojka

pondělí 25. června, 11.00
Host do domu
s herečkou Jitkou Smutnou
ČR
o Dvojka

pondělí 18. června, 11.00
Host do domu
s bratry Bubeníčkovými, bývalými tanečníky, Jiřím (dnes choreografem) a Ottem (scénografem, designérem)
ČR
o Dvojka

pondělí 11. června, 11.00
Host do domu
se spisovatelem a cestovatelem Josefem Formánkem
ČR
o Dvojka

pondělí 4. června, 19.30, Rudolfinum - XII. - závěrečný abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólisté Celine Byrne, Jana Hrochová, Georgij Vasilijev, Štefan Kocán, Pražský filharmonický sbor
program: Verdi - Requiem
ČRo Vltava

pondělí 4. června, 11.00
Host do domu
s literárním historikem Radko Pytlíkem
ČR
o Dvojka

sobota 2. června, 17:05
Stříbrný vítr, host: astronom, astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar (repríza z roku 2016)
ČRo Dvojka

pondělí 28. května, 11.00
Host do domu
se zpěvačkou Ilonou Csákovou
ČR
o Dvojka

neděle 27. května, 20.00, Obecní dům, koncert SOČRu na 73. ročníku MHF Pražské jaro 
dirigent Christian Arming, sólisté Eva Hornyáková, Richard Samek, Adam Plachetka
Pražský filharmonický sbor

program: Antonín Dvořák: Svatební košile
ČRo Vltava

pondělí 21. května, 11.00
Host do domu
s příslušníkem šlechtického rodu, který spravuje zámek v Boskovicích, Hugem Mensdorffem-Pouilly
ČR
o Dvojka

sobota 19. května, 17.05
Stříbrný vítr, host: oděvní výtvarník a stylista Česlav Jaroš
ČRo Dvojka

pondělí 14. května, 11.00
Host do domu
s herečkou Eliškou Balzerovou
ČR
o Dvojka

pondělí 30. dubna, 19.30, Rudolfinum - X. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Bartoš, klavír
program: Ducas, Novák, Debussy, Ravel
ČRo Vltava

pondělí 30. dubna, 11.00
Host do domu
s kardiologem z pražského IKEMu a spoluzakladatelem nadačního fondu České srdce MUDr. Michalem Pazderníkem
ČR
o Dvojka

pondělí 23. dubna, 11.00
Host do domu
se scenáristou, režisérem a fotografem Martinem Suchánkem
ČR
o Dvojka

sobota 21. dubna, 17.05
Stříbrný vítr, host: písničkář, překladatel, básník, publicista, předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček
ČRo Dvojka

pondělí 16. dubna, 11.00
Host do domu
s kardiologem z IKEMu, jedním ze zakladatelů Nadačního fondu České srdce MUDr. Michalem Pazderníkem
ČR
o Dvojka

pondělí 9. dubna, 11.00
Host do domu
s textařem, libretistou, producentem a rozhlasovým novinářem Michaelem Prostějovským 
ČR
o Dvojka

sobota 7. dubna, 17.05
Stříbrný vítr, host: herec Jan Vlasák
ČRo Dvojka

pondělí 26. března, 19.30, Rudolfinum - IX. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Alexander Liebreich, sólistka Stefanie Irányi, mezzosoprán
program: Zemlinsky, Janáček, R. Strauss, Ligeti
ČRo Vltava

pondělí 26. března, 11.00
Host do domu
s hercem Davidem Matáskem 
ČR
o Dvojka

pondělí 19. března, 19.30
přímý přenos zahajovacího večera Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2018
čtvrtek 22. března, 20.00
přímý přenos závěrečného večera s vyhlášením vítězů 34. ročníku MFRT Prix Bohemia Radio 2018

pondělí 19. března, 11.00
Host do domu
se zpěvačkou Celeste Buckingham
ČR
o Dvojka

pondělí 12. března, 11.00
Host do domu
s herečkou Danou Batulkovou
ČR
o Dvojka

úterý 6. března, 20.00, Studio 1 na Vinohradské 12,
IV. komorní koncert sezony z cyklu "Tady žije SOČR" vysílaný v přímém přenosu za přítomnosti publika
dirigent Marek Šedivý, Mario Mesany - flétna, Matyáš Novák - klavír
program: Stravinskij, Benda, Martinů, Mozart
spolumoderátor: Vasil Fridrich
ČRo Vltava

pondělí 5. března, 11.00
Host do domu
s psychiatrem Radkinem Honzákem
ČR
o Dvojka

pondělí 26. února, 11.00
Host do domu
s hercem Vasilem Fridrichem
ČR
o Dvojka

pondělí 26. února, 19.30, Rudolfinum - VIII. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Eduardo Strausser, sólista Sergej Krylov, housle
program: Čajkovskij, Prokofjev
ČRo Vltava

sobota 24. února 17.05
Stříbrný vítr, host: scénárista Jan Míka
ČRo Dvojka

úterý 20. února, 20.00, Studio 1 na Vinohradské 12,
III. komorní koncert sezony z cyklu "Tady žije SOČR" vysílaný v přímém přenosu za přítomnosti publika
dirigent Miriam Němcová
program: Mozart, Dittersdorf, Mendelssohn-Bartholdy, Prokofjev
spolumoderátor: Vasil Fridrich
ČRo Vltava

pondělí 19. února, 11.00
Host do domu
s režisérem MIlanem Cieslarem
ČR
o Dvojka

pondělí 12. února, 11.00
Host do domu
s farářem, významnou postavou obce Neratovice Josefem Suchárem
ČR
o Dvojka

sobota 10. února 17.05
Stříbrný vítr, host: hudebník, skladatel, duše Hradišťanu Jiří Pavlica
ČRo Dvojka

pondělí 5. února, 11.00
Host do domu
s dokumentaristkou a novopečenou maminkou Olgou Špátovou
ČR
o Dvojka

pondělí 29. ledna, 11.00
Host do domu
s hudební publicistkou Jitkou Slavíkovou o budově Nového německého divadla (dnes Státní opery),
která byla uvedena do provozu před 130 lety
ČR
o Dvojka

sobota 27. ledna 17.05
Stříbrný vítr, host: operní pěvec Richard Novák
ČRo Dvojka

pondělí 22. ledna, 11.00
Host do domu
s herečkou Pavlou Tomicovou
ČR
o Dvojka

pondělí 22. ledna, 19.30, Rudolfinum - V. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Adam Plachetka, basbaryton
program: Brahms, R. Strauss
ČRo Vltava

pondělí 15. ledna, 11.00
Host do domu
s pokračovatelem slavné dynastie cirkusových kumštýřů Jiřím Berouskem ml.
ČR
o Dvojka

sobota 13. ledna 17.05
Stříbrný vítr, host: Prof. PhDr. Ludvík Armbruster, jezuita, profesor filozofie
ČRo Dvojka

pondělí 8. ledna, 11.00
Host do domu
s módní návrhářkou Helenou Fejkovou
ČR
o Dvojka

sobota 30. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: rektor Masarykovy univerzity v Brně, muzikolog Mikuláš Bek
ČRo Dvojka

pondělí 18. prosince, 11.00
Host do domu
se zpěvačkou, hudebnicí a skladatelkou Hanou Robinson
ČR
o Dvojka

pondělí 18. prosince, 19.30, Rudolfinum - IV. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Michal Nesterowicz, sólista Maxim Rysanov, viola
program: Suk, Martinů, Čajkovskij
ČRo Vltava

sobota 16. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: architekt Josef Pleskot
ČRo Dvojka

sobota 2. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: režisér, kameraman, scénárista, výtvarník Juraj Jakubisko
ČRo Dvojka

pondělí 20. listopadu, 11.00
Host do domu
s kunsthistoričkou, autorkou nové knihy Pražská kavárna Evou Bendovou
ČR
o Dvojka

pondělí 20. listopadu, 19.30, Rudolfinum - II. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólisté Simona Šaturová, Jana Sýkorová, Jaroslav Březina, Peter Mikuláš, zpěv
Pražský filharmonický sbor
program: Beethoven
ČRo Vltava

sobota 18. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: chemik a velký znalec tématu alchymie prof. Vladimír Karpenko
ČRo Dvojka

pondělí 13. listopadu, 11.00
Host do domu
s kreslířem, karikaturistou, glosátorem a také skvělým hudebníkem Jiřím Slívou
ČR
o Dvojka

úterý 7. listopadu, 20.00, Studio 1 na Vinohradské 12,
II. komorní koncert sezony z cyklu "Tady žije SOČR" vysílaný v přímém přenosu za přítomnosti publika
dirigent Tomáš Brauner
program: W. A. Mozart
spolumoderátor: Vasil Fridrich
ČRo Vltava

pondělí 6. listopadu, 11.00
Host do domu
se vztahovým psychologem Pavlem Ratajem
ČR
o Dvojka

sobota 4. listopadu, 17.05
Stříbrný vítr, host: filmový a televizní dramaturg, též pedagog prof. Jan Gogola
ČRo Dvojka

pondělí 30. října, 11.00
Host do domu
s cestovatelem, specialistou na jihovýchodní Asii Markem Němcem
ČR
o Dvojka

neděle 29. října, 19.30, Rudolfinum - Mimořádný koncert SOČRu v rámci ozvěn Česko-německého kulturního jara 2017
dirigent Alexander Liebreich, sólista Alban Gerhardt, violoncello
program: Haas, Šostakovič, Brahms
ČRo Vltava

středa 25. října, 20.00, Studio 1 na Vinohradské 12,
I. komorní koncert sezony z cyklu "Tady žije SOČR" vysílaný v přímém přenosu za přítomnosti publika
dirigent Tomáš Brauner, sólisté Jana Švadlenková, lesní roh, Lukáš Dittrich, klarinet, Milan Muzikář, fagot
program: Sibelius, Larsson, Dvořák, R. Strauss
spolumoderátor: Vasil Fridrich
ČRo Vltava

pondělí 23. října, 11.00
Host do domu
s novinářkou a spisovatelkou, autorkou knihy Dědečkův deník Libuší Koubskou
ČRo Dvojka

sobota 21. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: přední český odborník v hrudní chirurgii, přednosta III. chirurgické kliniky 1. LF UK a FN Motol,
vedoucí Programu transplantace plic pro Českou republiku prof. Robert Lischke
ČRo Dvojka

pondělí 16. října, 11.00
Host do domu
s herečkou a pedagožkou DAMU Evou Salzmannovou
ČRo Dvojka

pondělí 9. října 2017
Host do domu - repríza pořadu z ledna t. r. - jako vzpomínka na zesnulou cembalistku prof. Zuzanu Růžičkovou
ČRo Dvojka

sobota 7. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: divadelní režisér a dramatik Zdeněk Kaloč
ČRo Dvojka

pondělí 2. října, 11.00
Host do domu
s předsedkyní Společnosti Jana Zrzavého Jitkou Měřinskou (ke 40. výročí úmrtí malíře)
ČRo Dvojka

pondělí 2. října, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 91. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Mráček, housle
program: Martinů, Korngold, Berlioz
ČRo Vltava

pondělí 25. září, 11.00
Host do domu
s režisérem a kameramanem Martinem Kubalou
ČRo Dvojka

sobota 23. září, 17:05
Stříbrný vítr, host: mediální odborník, vysokoškolský pedagog, manažer, někdejší kancléř prezidenta V. Havla a rektor AMU
Ivo Mathé

ČRo Dvojka

pondělí 18. září, 11.00
Host do domu
s biochemikem Tomášem Koblasem z pražského IKEMu o nové možnosti v oblasti buněčné léčby diabetu  
ČRo Dvojka

pondělí 11. září, 11.00
Host do domu
s dokumentaristkou Šárkou Maixnerovou
ČRo Dvojka

sobota 9. září, 17:05
Stříbrný vítr, host: farář Církve československé husitské, prozaik, básník, výtvarník, herec, vydavatel Erwin Kukuczka
ČRo Dvojka

pondělí 4. září, 11.00
Host do domu
se spisovatelkou Terezou Boučkovou
ČRo Dvojka

pondělí 26. června, 11.00
Host do domu
s herečkou, nositelkou Ceny Thálie v kategorii ženský herecký výkon za rok 2016
Hanou Tomáš Briešťanskou
ČRo Dvojka

pondělí 19. června, 11.00
Host do domu
s režisérkou a dramaturgyní, nadcházející šéfkou soboru opereta/muzikál v Národním divadle moravskoslezském Gabrielou Petrákovou
ČRo Dvojka

pondělí 19. června, 19.30, Rudolfinum - XII. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, Kateřina Kalvachová, soprán, Veronika Hajnová, mezzosoprán, ČFS Brno
program: Mahler
ČRo Vltava

sobota 17. června, 17:05
Stříbrný vítr, host: dětský psycholog Václav Mertin
ČRo Dvojka

pondělí 12. června, 11.00
Host do domu
s galeristou a podnikatelem v kultuře Miroslavem Smolák,
mj. o nadcházejícím 16. ročníku  Mezinárodních cen Trebbia

pondělí 5. června, 11:00
Host do domu se odbornicí na etiketu a gastronomii Evou Filipovou,
mj. autorkou několika kuchařek a knih o společenském chování
ČRo Dvojka

sobota 3. června, 17:05
Stříbrný vítr, host: fyzikální chemik, někdejší předseda Akademie věd prof. Rudolf Zahradník
ČRo Dvojka

 

 

pátek 2. června 20.00, Obecní dům - závěrečný koncert 72. ročníku MHF Pražské jaro
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent Krzysztof Penderecki, polští pěvečtí sólisté, Slovenský filharmonický sbor
program: Iša Krejčí, Krzysztof Penderecki
ČRo Vltava, přímý přenos

pondělí 29. května, 11:00
Host do domu se zpěvákem, pianistou, skladatelem, textařem a šéfem vokální skupiny Skety Petrem Wajsarem,
mj. o jeho skladbě zkompnované pro festival Pražské jaro
ČRo Dvojka

pondělí 22. května, 11:00
Host do domu s dokumentaristkou Olgou Sommerovou, mj. o novém filmu věnovaném pěvkyni Soně Červené
ČRo Dvojka

pondělí 8. května, 11:00
Host do domu s fotografkou, mj. spjatou s Filmovým festivalem v Karlových Varech Zuzanou Mináčovou
ČRo Dvojka

neděle 7. května, 17:05
Stříbrný vítr, host: cestovatel Petr Jahoda
ČRo Dvojka

pondělí 1. května, 11:00
Host do domu s cimbalistkou, zpěvačkou, milovnicí a znalkyní folkloru Magdalenou Múčkovou-Uprkovou
ČRo Dvojka

pondělí 24. dubna 2017
Host do domu s výtvarníkem, který má celoživotní slabost pro modrou barvu, Joskou Skalníkem
ČRo Dvojka

neděle 23. dubna 17:05
Stříbrný vítr, host: filmový a divadelní režisér, scénárista, herec i fejetonista Jiří Menzel
ČRo Dvojka

pondělí 17. dubna 2017
Host do domu s grafičkou a ilustrátorkou Terezou Říčanovou
ČRo Dvojka

úterý 11. dubna, 19.30, Studio 1, Vinohradská 12, "cyklus S - Tady žije SOČR"
dirigent Stanislav Bogunia
Vlastimil Kobrle, Petr Zdvihal
- housle, Zdeněk Rys - hoboj
program: Mozart, Klusák, Haydn
přímý přenos ČRo Vltava, moderace společně s Vasilem Fridrichem

pondělí 10. dubna 2017
Host do domu s mistrem zvuku a dokumentaristou Karlem Špalkem
ČRo Dvojka

neděle 9. dubna 17:05
Stříbrný vítr, host: filmový historik Pavel Jiras
ČRo Dvojka

pondělí 3. dubna 2017
Host do domu s módní návrhářkou Gábinou Páralovou
ČRo Dvojka

pondělí 3. dubna, 19.30, Rudolfinum - X. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Vladimír Válek, Rostislav Fraš, Róbert Mitraga - saxofony, Tomáš Víšek - klavír
program: Hurník, Ježek, Smetana, Janáček
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 27. března 2017
Host do domu se zpěvačkou Bárou Basikovou
ČRo Dvojka

pondělí 20. března 2017
Host do domu se zpěvačkou Evou Pilarovou
ČRo Dvojka

pondělí 13. března 2017
Host do domu s archeologem Martinem Olivou, vedoucím Ústavu Anthropos, mj. o Věstonické Venuši
ČRo Dvojka

neděle 12. března 17:05
Stříbrný vítr, host: designér Maxim Velčovský
ČRo Dvojka

pondělí 6. března 2017
Host do domu s režisérem Petrem Václavem (nejen) o připravovaném filmu Il Boemo o skladateli Josefu Myslivečkovi
ČRo Dvojka

pondělí 6. března, 19.30, Rudolfinum - IX. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Tomáš Brauer
program: Mozart, Mahler
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 27. února 2017
Host do domu s odborníkem na vzdělávání, zakladatelem společnosti Scio Ondřejem Štefflem
ČRo Dvojka

neděle 26. února, 17:05
Stříbrný vítr, host: dirigent Libor Pešek
ČRo Dvojka

pondělí 20. února 2017
Host do domu s nevidomou klavíristkou Ráchel Skleničkovou před jejím vystoupením se SOČRem na benefičním koncertu pro Světlušku
ČRo Dvojka

pondělí 13. února 2017
Host do domu s hercem Václavem Jílkem, jehož nejnovější rolí je kunsthistorik David ve filmu Miluji tě modře
ČRo Dvojka

neděle 12. února, 17:05
Stříbrný vítr, host: písničkář, básník, spisovatel, publicista, průvodce... Jan Burian
ČRo Dvojka

pondělí 6. února 2017
Host do domu se spoluautorem knihy Chvála české kuchyně Hugo Schreiberem
ČRo Dvojka

pondělí 6. února, 19.30, Rudolfinum - VII. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Tomáš Brauer, sólistky Lucie Silkenová, Kateřina Jalovcová, zpěv
Pražský filharmonický sbor (ženy)
program: Pavel Zemek Novák, Debussy, Stravinskij
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 30. ledna 2017
Host do domu s režisérkou Jitkou Němcovou o jejím novém dokumentu Nechte zpívat Mišíka
ČRo Dvojka

neděle 29. ledna, 17:05
Stříbrný vítr, host: grafik a zapálený amatérský hudebník Vladimír Suchánek
ČRo Dvojka

pondělí 23. ledna 2017
Host do domu s prorektorkou AMU, odbornicí na nonverbální komunikaci prof. Noemi Zárubovou
ČRo Dvojka

pondělí 16. ledna 2017
Host do domu s jubilující cembalistkou prof. Zuzanou Růžičkovou
ČRo Dvojka

neděle 15. ledna, 17:05
Stříbrný vítr, host: rozhlasový autor a moderátor Josef Veselý
ČRo Dvojka

pondělí 9. ledna 2017
Host do domu s dokumentaristkou, autorkou filmu o náhradních matkách Duši neprodám Evou Tomanovou
ČRo Dvojka

pondělí 9. ledna, 19.30, Rudolfinum - VI. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Markus Werba, baryton
program: Webern, Mahler, Strauss
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 2. ledna 2017
Host do domu s prvním nemocničním kaplanem Nemocnice Na Homolce, kazatelem Církve bratrské Danielem Smetanou
ČRo Dvojka

neděle 1. ledna, 17:05
Stříbrný vítr, host: filozof Jan Sokol
ČRo Dvojka

pondělí 19. prosince, 11:00
Host do domu s filozofem a teologem Milanem Klapetkem
ČRo Dvojka

pondělí 19. prosince, 19.30, Rudolfinum - V. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Tomáš Netopil
sólisté Nicolas Hodges, klavír, Kateřina Kněžíková, Michaela Kapustová, Jaroslav Březina, Adam Plachetka,  zpěv
Pražský filharmonický sbor, Kühnův dětský sbor
program: Jan Novák, Srnka, Martinů
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 12. prosince, 11:00
Host do domu s hercem Miroslavem Táborským
ČRo Dvojka

pondělí 5. prosince, 11:00
Host do domu se zpěvákem a hudebníkem, milovníkem swingu Janem Smigmatorem
ČRo Dvojka

pondělí 28. listopadu, 11:00
Host do domu s hudebníkem, skladatelem a zpěvákem Leškem Semelkou
ČRo Dvojka

pondělí 28. listopadu, 19.30, Rudolfinum - IV. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent a sólista Christian Lindberg, trombón
program: Nielsen, L. Mozart, Lindberg, Sibelius
přímý přenos ČRo Vltava

sobota 26. listopadu, 17:05
Stříbrný vítr, host: režisér Václav Vorlíček
ČRo Dvojka

pondělí 21. listopadu, 11:00
Host do domu s ředitelem Hvězdárny a planetária hl. M. Prahy ing. Marcelem Grünem
ČRo Dvojka

pondělí 14. listopadu, 11:00
Host do domu s přednostou Kliniky dětské neurologie v Motole a děkanem 2. LF UK prof. Vladimírem Komárkem
ČRo Dvojka

sobota 12. listopadu, 17:05
Stříbrný vítr, host: zakládající člen a umělecký vedoucí Spirituál kvintetu Jiří Tichota
ČRo Dvojka

pondělí 7. listopadu, 11:00
Host do domu s nakladatelkou a editorkou (zejména knih dětských a děl čínských autorů) Veronika Benešová Hudečková
ČRo Dvojka

pátek 4. listopadu, 19.30, Rudolfinum - mimořádný koncert SOČRu ke Dni nezávislosti Polské republiky
dirigent Michal Nesterowicz, sólista Lukáš Vondráček, klavír
program: Lutoslawski, Prokofjev, Čajkovskij, Dvořák
přímý přenos ČRo Vltava

pondělí 31. října, 11:00
Host do domu se světově respektovaným choreografem Jiřím Kyliánem
ČRo Dvojka

sobota 29. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: muzikant a muzikolog David Eben
ČRo Dvojka

pondělí 24. října, 11:00
Host do domu s režisérem, producentem, prezidentem Febiofestu a garantem už čtyř řad cyklu GEN Fero Feničem
ČRo Dvojka

pondělí 17. října, 11:00
Host do domu s houslistou Václavem Hudečkem
ČRo Dvojka

sobota 15. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: překladatel kompletního díla W.Shakespeara prof. Martin Hilský
ČRo Dvojka

pondělí 10. října, 11:00
Host do domu s dramatičkou, scénografkou, někdejší ředitelkou Divadelního ústavu, 12 let manželkou Pavla Landovského
a matkou jeho dvou dětí Helenou Albertovou
ČRo Dvojka

středa 5. října, 20:00
přímý přenos závěrečného večera Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2016
ČRo Dvojka a ČRo Olomouc

pondělí 3. října, 11:00
Host do domu s herečkou Hanou Maciuchovou
živě vysílaný rozhovor, v rámci festivalu Prix Bohemia Radio mimořádně z mobilního studia na Horním náměstí v Olomouci
ČRo Dvojka

sobota 1. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: režisér, choreograf a ceremoniář Michal Caban
ČRo Dvojka

úterý 30. září, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude novinářka Veronika Bednářová 
ČRo Dvojka

pondělí 26. září, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 90. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Mráček, housle
program: Beethoven
přímý přenos ČRo Vltava

sobota 17. září, 17:05
Stříbrný vítr, host:  divadelník, scénograf, režisér, výtvarník, hudební skladatel, zakladatel a manažer světoznámého Černého divadla
Jiří Srnec

ČRo Dvojka

úterý 16. září, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude herečka Klára Sedláčková Oltová
ČRo Dvojka

sobota 3. září, 17:05
Stříbrný vítr, host: astronom, astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar
ČRo Dvojka

neděle 28. srpna, 18:04
Stříbrný vítr, host: zpěvák, hudebník a skladatel Pavol Hammel (repríza)
ČRo Dvojka

sobota 20. srpna, 17:05
Stříbrný vítr, host: fejetonista Rudolf Křesťan (repríza)
ČRo Dvojka

nedlě 14. srpna, 18:04
Stříbrný vítr, host: gynekolog, porodník a sexuolog Radim Uzel (repríza)
ČRo Dvojka

sobota 6. srpna, 17:05
Stříbrný vítr, host: architekt, propagátor a fanoušek architektury Adam Gebrian (repríza)
ČRo Dvojka

čtvrtek 4. srpna, 9.00-12.00
DOPOLEDNE S DVOJKOU. Živě vysílaný blok zajímavostí, reportáží, rad a rozhovorů,
z nichž ten hlavní, od 11. hodiny, je zadán pro muzikologa, spisovatele a publicistu Jiřího Pilku.
Řeč bude především o stáří a jeho knize Chvíle po západu slunce.
ČRo Dvojka

neděle 31. července, 18:04
Stříbrný vítr, host: lékař, zakladatel dětské onkologie v Československu Josef Koutecký (repríza)
ČRo Dvojka

pátek 29. července, 9.00-12.00
DOPOLEDNE S DVOJKOU. Živě vysílaný blok zajímavostí, reportáží, rad a rozhovorů,
z nichž ten hlavní, od 11. hodiny, je zadán pro herce Jiřího Dvořáka
ČRo Dvojka

sobota 23. července, 17:05
Stříbrný vítr, host: spisovatel a novinář Petr Hora-Hořejš (repríza)
ČRo Dvojka

pondělí 18. července, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou je klarinetista Karel Dohnal
ČRo Vltava

neděle 17. července, 18:04
Stříbrný vítr, host: novinář, zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu Jan Petránek (repríza)
ČRo Dvojka

sobota 9. července, 17:05
Stříbrný vítr, host: dramaturg a scénárista televizních pořadů pro děti Jiří Chalupa (repríza)
ČRo Dvojka

neděle 3. července, 18:04
Stříbrný vítr, host: hlasatel a moderátor Alexander Hemala (repríza)
ČRo Dvojka

sobota 25. června, 17.05
Stříbrný vítr, host: archeolog, odborník na období Velké Moravy Luděk Galuška
ČRo Dvojka

úterý 21. června, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Eva Piknová, organizátorka Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl
ČRo Dvojka

neděle 19. června 18.00-19.00, Zámecká jízdárna v Litomyšli
beseda-ouvertura k následujícímu festivalovému koncertu
účastníci: Ondrej Lenárd, Bohuslav Vítek, Jan Pikna, Vojtěch Stříteský a Lukáš Hurník

neděle 19. června 19.30, Zámecké nádvoří v Litomyšli, koncert 58. ročníku MOF Smetanova Litomyšl
dirigent  Ondrej Lenárd
sólisté, sbory a SOČR
program: Gustav Mahler: Symfoni Tisíců č. 8 Es dur
ČRo Vltava

sobota 11. června, 17.05
Stříbrný vítr, host: historik umění, spisovatel a básník Jaromír Zemina
ČRo Dvojka

pátek 10. června 19.00, Rudolfinum
koncert laureátů Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v doprovodu SOČRu
dirigent Libor Pešek
program: Rachmaninov, Čajkovskij, Popper, Šostakovič, Chausson, Dvořák
ČRo Vltava

úterý 7. června, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Adam Rezek, televizní režisér
ČRo Dvojka

sobota 28. května, 17.05
Stříbrný vítr, host: tanečník, choreograf a příležitostný herec Vlastimil Harapes
ČRo Dvojka

úterý 24. května, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Josef Bernard Prokop, historik, spisovatel, autor lucemburské pentalogie
ČRo Dvojka

čtvrtek 19. května 20.00, Obecní dům - koncert SOČRu na 71. ročníku MHF Pražské jaro
dirigent Jacek Kaspszyk, sólista Javier Perianes, klavír
program: Weinberg, de Falla, Bernstein, Debussy
ČRo Vltava

sobota 14. května, 17.05
Stříbrný vítr, host: režisér Petr Weigl
ČRo Dvojka

úterý 10. května, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Regina de Segovia, posluchačka Dvojky žijící ve Španělsku, zpěvačka a pedagožka
ČRo Dvojka

pondělí 9. května 19.30, Rudolfinum - XI. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Radek Baborák, lesní roh
program: Sibelius, Glier, Rimskij-Korsakov
ČRo Vltava

středa 4. května, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou je klavírista a dirigent David Švec

sobota 30. dubna, 17.05
Stříbrný vítr, host: fejetonista Rudolf Křesťan
ČRo Dvojka

úterý 19. dubna, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hosty budou legendární rozhlasový režisér Karel Weinlich
a autorka jeho knižního životopisu Lucie Weissová
ČRo Dvojka

čtvrtek 18. dubna, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou jsou houslista Vladimír Klánský a violoncellista Vít Petrášek, členové Epoque Quarteta 

sobota 16. dubna, 17.05
Stříbrný vítr, host: fotograf a velký znalec operního světa Pavel Horník 
ČRo Dvojka

pondělí 11. dubna, 19.30, Rudolfinum - X. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Vilém Veverka, hoboj
program: Wagner, Carter, Saint-Saëns
ČRo Vltava

úterý 5. dubna, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Dagmar Langová, autorka pohádkových seriálů do Hajaji
a nově též knihy Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů
ČRo Dvojka

pondělí 4. dubna, 19.30, Rudolfinum - IX. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Roman Janál, baryton
program: Musorgskij, Mahler
ČRo Vltava

sobota 2. dubna, 17.05
Stříbrný vítr, host: zpěvák, hudebník a skladatel Pavol Hammel
ČRo Dvojka

sobota 19. března, 17.05
Stříbrný vítr, host: cestovatel a spisovatel Leoš Šimánek
ČRo Dvojka

úterý 15. března, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude zpěvačka, klávesistka, vedoucí oddělení populární hudby na Pražské konzervatoři Lída Nopová
ČRo Dvojka

pondělí 7. března, 19.30, Rudolfinum - VIII. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Klika, violoncello
program: Rossini, Schumann, Čajkovskij, Janáček
ČRo Vltava

sobota 5. března, 17.05
Stříbrný vítr, host: architekt, propagátor a fanoušek architektury Adam Gebrian
ČRo Dvojka

úterý 1. března, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, dlouholetý rozhlasák Jan Spálený
ČRo Dvojka

pondělí 22. února, 19.30, Rudolfinum - VII. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólisté Eva Hornyaková, Terézia Kružliaková, Peter Berger, Štefan Kocán
Pražský filharmonický sbor
program: A. Dvořák - Requiem
ČRo Vltava

sobota 20. února, 17.05
Stříbrný vítr, host: gynekolog, porodník a sexuolog Radim Uzel
ČRo Dvojka

úterý 16. února, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude moderátor, publicista, mj. autor populárního cyklu "Po Česku" Václav Žmolík
ČRo Dvojka

pondělí 8. února, 19.30, Rudolfinum - VI. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Marek Šedivý, sólisté Aleš Bárta (varhany), Marek Zvolánek (piccolo trubka), Jiří Hlaváč (altsaxofon), Irvin Venyš (klarinet)
program: J. Teml, J. Filas, H. Bartoň, J. Gemrot
ČRo Vltava

sobota 6. února, 17.05
Stříbrný vítr, host: legendární sbormistr Čestmír Stašek
ČRo Dvojka

úterý 2. února, 22.30
Noční mikrofórum, jehož hostem bude Miloš Vacík, hráč na bicí nástroje a perkuse, skladatel, výtvarník i spisovatel
ČRo Dvojka

sobota 23. ledna, 17.05
Stříbrný vítr, host: mediální manažer, původní profesí archeolog Josef Havel
ČRo Dvojka

úterý 19. ledna, 22.30
Noční mikrofórum s herečkou a rozhlasovou režisérkou Jaroslavou Tvrzníkovou
ČRo Dvojka

pondělí 18. ledna, 19.30, Rudolfinum - V. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Christian Vásquez, sólista Jan Mráček (housle)
program: D. Milhaud, A. Berg, P. I. Čajkovskij
ČRo Vltava

sobota 9. ledna, 17.05
Stříbrný vítr, host: hudební publicista, dlouholetý dramaturg Pražského jara Antonín Matzner
ČRo Dvojka

úterý 5. ledna, 22.30
Noční mikrofórum s ilustrátorkou a ředitelkou o. s. Cesta domů Martinou Špinkovou
ČRo Dvojka

sobota 26. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: spisovatel a novinář Petr Hora-Hořejš
ČRo Dvojka

úterý 22. prosince, 22.30
Noční mikrofórum s etnografem Janem Pohunkem
ČRo Dvojka

čtvrtek 17. prosince, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, tenotkrát i za přítomnosti publika, jehož protagonistkou je klavíristka a pedagožka Kateřina Pirochová

pondělí 14. prosince, 19.30, Rudolfinum - IV. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Tomáš Brauner, sólisté Martin Kasík, Daniel Wiesner, Miroslav Sekera (klavír)
program: A. Dvořák, B. Martinů, J. Suk
ČRo Vltava

sobota 12. prosince, 17.05
Stříbrný vítr, host: šéfredaktor Radiožurnálu, moderátor Jan Pokorný
ČRo Dvojka

pátek 4. prosince, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou je spisovatelka a herečka Eva Hudečková

sobota 28. listopadu 16.05
Stříbrný vítr, host: televizní autor, dramaturg, scénárista, moderátor, spisovatel Milan Švihálek
ČRo Dvojka

úterý 24. listopadu, 22.30
Noční mikrofórum s topmodelkou Lindou Vojtovou, vnučkou hudebního skladatele Vadima Petrova
ČRo Dvojka

pondělí 23. listopadu, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou bude sopranistka Simona Šaturová
ČRo Vltava

čtvrtek 19. listopadu, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou bude herečka Hana Maciuchová
ČRo Vltava

sobota 14. listopadu 16.05
Stříbrný vítr, host: mediální manažer, znalec a milovník vína Jiří Mejstřík
ČRo Dvojka

úterý 10. listopadu, 22.30
Noční mikrofórum s hudebním pedagogem, hlasovým poradcem a ředitelem Konzervatoře J. Ježka Eduardem Klezlou
ČRo Dvojka

středa 4. listopadu, 20.00
Studio Live, přímý přenos komorního koncertu Tria Bergerettes z rozhlasového Studia 1
program: Dvořák, Janovický, Martinů, Sluka
ČRo Vltava

pondělí 2. listopadu, 21.00 (zpožděný přímý přenos), Rudolfinum - III. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Petr Matěják (housle)
program: H. Berlioz, J. Sibelius, C. Franck
ČRo Vltava

sobota 31. října, 16.05
Stříbrný vítr, host: dramaturg a scénárista televizních pořadů pro děti Jiří Chalupa
ČRo Dvojka

čtvrtek 22 října, 22.30
Noční mikrofórum se zpěvačkou Radkou Fišarovou
ČRo Dvojka

pondělí 19. října, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou bude kameramanka a režisérka Olga Špátová
ČRo Vltava

pondělí 19. října, 19.30, Rudolfinum - II. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Tiberiu Soare, sólisté Joy Hyuk Lee (klavír), Vilém Hofbauer (trubka)
program: G. Enescu, D. Šostakovič, S. Rachmaninov
ČRo Vltava

sobota 17. října, 16.05
Stříbrný vítr, host: textař, libretista, básník, publicista, znalec a milovník muzikálu Michael Prostějovský
ČRo Dvojka

úterý 13. října, 22.30
Noční mikrofórum s ředitelkou opery Národního divadla a Státní opery v Praze Silvií Hroncovou
ČRo Dvojka

pondělí 5. října, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude pověřený ředitel SOČRu a hudební šéfproducent ČRo Jakub Čížek
ČRo Vltava

pondělí 5. října, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 89. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Stefan Vladar (klavír)
program: R. Strauss, B. Bartók
ČRo Vltava

sobota 3. října, 16.05
Stříbrný vítr, host: muzikolog, skladatel a vysokoškolský pedagog Prof. Miloš Štědroň
ČRo Dvojka

čtvrtek 24. září, 22.30
Noční mikrofórum se skladatelem, producentem a spisovatelem Zdenkem Mertou
ČRo Dvojka

sobota 19. září, 16.05
Stříbrný vítr, host: scénograf, výtvarník Jan Štěpánek
ČRo Dvojka

sobota 5. září, 16.05
Stříbrný vítr, host: lékař, zakladatel dětské onkologie v Československu Josef Koutecký
ČRo Dvojka

čtvrtek 3. září, 22.30
Noční mikrofórum s výraznou dirigentskou osobností, čerstvým osmdesátníkem Vladimírem Válkem
ČRo Dvojka

sobota 22. srpna, 16.05
Střibrný vítr, host: dlouholetý šéf rozhlasových symfoniků, dirigent Vladimír Válek (repríza z července 2014)
ČRo Dvojka

sobota 8. srpna, 16.05
Stříbrný vítr, host: hudební publicista a kritik Jiří Černý (repríza z března 2015)
ČRo Dvojka

sobota 25. července, 16.05
Stříbrný vítr, host: herec Jiří Dvořák (repríza z roku 2014)
ČRo Dvojka

sobota 11. července, 16.05
Stříbrný vítr, host: herec Maroš Kramár (repríza z roku 2014)
ČRo Dvojka

sobota 27. června, 16.05
Stříbrný vítr, host: básník a publicista František Novotný
ČRo Dvojka

pondělí 15. června, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou bude sbormistryně Blanka Kulínská
ČRo Vltava

sobota 13. června, 16.05
Stříbrný vítr, host: galerista, podnikatel v kultuře Miroslav Smolák
ČRo Dvojka

čtvrtek 11. června, 20.00, Státní zámek Litomyšl, II. zámecké nádvoří
přímý přenos zahajovacíh koncertu 57. ročníku MHF Smetanova Litomyšl
Česká filharmonie, dirigent Jiří Bělohlávek, sólista Jan Bartoš, klavír
program: Smetana, Dvořák, Martinů
ČRo Vltava

11. - 21. června,
natáčení na 57. ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl
pro magazín Terra Musica

neděle 31. května, 20.00, Obecní dům - přímý přenos koncertu  SOČRu v rámci 70. ročníku MHF Pražské jaro
dirigent Marek Šedivý (Debut PJ), sólista Johannes Grosso, hoboj
program: Slavický, Hybler, Čajkovskij
ČRo Vltava

sobota 30. května, 16.05
Stříbrný vítr, host: novinář, zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu Jan Petránek
ČRo Dvojka

neděle 24. května, 20.00, Rudolfinum - přímý přenos koncertu  Orchestru Wiener Akademie v rámci 70. ročníku MHF Pražské jaro
umělecký vedoucí Martin Haselböck, sólistka Elizabeth Wallfisch, housle
program: Beethoven, Schubert
ČRo Vltava

sobota 16. května, 16.05
Stříbrný vítr, host: vysokoškolský profesor, ekonom a statistik Richard Hindls
ČRo Dvojka

pondělí 4. května, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude dirigent Leoš Svárovský
ČRo Vltava

pondělí 4. května, 19.30, Rudolfinum - X. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd
program: Mahler
ČRo Vltava

sobota 2. května, 16.05
Stříbrný vítr, host: spisovatel, scénárista, někdejší politický vězeň Jiří Stránský
ČRo Dvojka

úterý 21. dubna, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude režisér Ondřej Kepka
ČRo Vltava

sobota 18. dubna, 16.05
Stříbrný vítr, host: někdejší televizní hlasatel, dnes moderátor (a herec) Alexander Hemala
ČRo Dvojka

pondělí 13. dubna, 19.30, Rudolfinum - IX. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Simon - klavír
program: Brahms, Dvořák
ČRo Vltava

sobota 4. dubna, 16.05
Stříbrný vítr, host: překladatel, tlumočník, spisovatel a pohádkář Miroslav Pošta
ČRo Dvojka

čtvrtek 26. března, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude dirigent Jan Kučera
ČRo Vltava

sobota 21. března 16.05
Stříbrný vítr, host: hudební publicista a kritik Jiří Černý
ČRo Dvojka

pondělí 16. března, 19.30, Rudolfinum - VIII. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Michael Barenboim - housle
program: Hurník, Bruch, Brahms
ČRo Vltava

sobota 7. března, 16.05
Stříbrný vítr ve Viole, hostem živé nahrávky oblíbeného rozhlasového pořadu je herec Jan Čenský
ČRo Dvojka

sobota 21. února, 16.05
Stříbrný vítr, host: houslový virtuos Václav Hudeček
ČRo Dvojka

pondělí 9. února, 19.30, Rudolfinum - VI. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Ivan Ženatý - housle
program: Dvořák, Prokofjev, Čajkovskij
ČRo Vltava

pondělí 9. února, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude hobojista Vilém Veverka

ČRo Vltava

sobota 7. února, 16.05
Stříbrný vítr, host: architekt Ondřej Beneš
ČRo Dvojka

sobota 24. ledna, 16.05
Stříbrný vítr, host: operní pěvec Štefan Margita
ČRo Dvojka

pondělí 12. ledna, 19.30, Rudolfinum - V. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Petr Altrichter, sólistka Kateřina Javůrková - lesní roh
program: Musorgskij, Glier, Šostakovič
ČRo Vltava

sobota 10. ledna, 16.05
Stříbrný vítr, host: scénárista a dramaturg Ivan Hubač
ČRo Dvojka

sobota 27. prosince, 16.00
Stříbrný vítr, host: hudebník, skladatel, pedagog, organizátor a popularizátor klasiky i jazzu prof. Jiří Hlaváč
ČRo Dvojka

pondělí 22. prosince, 19.30, Rudolfinum - IV. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Marek Šedivý, sólisté Markéta Halířová, soprán, Roman Janál, baryton ad.
Český filharmonický sbor Brno
program: Suk, Mozart, Pavlica
ČRo Vltava

středa 16. prosince, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad ze Studia 2, jehož protagonistkou bude naše přední harfistka Kateřina Englichová;
vedle povídání také několik skladeb živě provede
ČRo Vltava

sobota 13. prosince, 16.00
Stříbrný vítr, host: oční lékař, optik a perkusista Imran Zangi
ČRo Dvojka

pondělí 1. prosince, 19.30, Rudolfinum - III. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Libor Pešek, sólista Michal Kaňka, violoncello
program: Gade, Elgar, Dvořák
ČRo Vltava

sobota 29. listopadu, 16.00
Stříbrný vítr ve Viole, hostem PRVNÍ živé nahrávky oblíbeného rozhlasového pořadu je herec, člen souboru Divadla na Vinohradech Jiří Dvořák
ČRo Dvojka

sobota 15. listopadu, 16.00 
Stříbrný vítr, host: šéf uměleckého souboru Divadla Spejbla a Hurvínka Martin Klásek 
ČRo Dvojka

sobota 15. listopadu, 11.00
Tobogan, hostem Aleše Cibulky budou harfistka Kateřina Englichová, tenorista Štefan Margita, dirigent Libor Pešek a Jitka Novotná coby autorka knihy Když vaří múzy
ČRo Dvojka

pondělí 3. listopadu, 19.30, Rudolfinum - II. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent O. Lenárd, sólista Vladimir Sverdlov-Ashkenazy, klavír
program: Ravel, Debussy
ČRo Vltava

sobota 1. listopadu, 16.00 
Stříbrný vítr, host: skladatel a dramaturg hudebního vysílání České televize Radim Smetana
ČRo Dvojka

čtvrtek 30. října, 23.00
Noční host Radiožurnálu, hostem Zuzany Burešové bude Jitka Novotná
ČRo Radiožurnál

čtvrtek 23. října, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistkou bude legenda české opery Libuše Domanínská
ČRo Vltava

úterý 21. října, 11.00
Je jaká je, hostem Marie Retkové bude Jitka Novotná
ČRo Dvojka 

sobota 18. října, 16.00 
Stříbrný vítr, host: generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan
ČRo Dvojka

pondělí 6. října, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent O. Lenárd, sólisté M. Kobielska, V. Hajnová, J. Březina, P. Mikuláš
program: R. Strauss, Mozart
ČRo Vltava

sobota 4. října, 16.00
Střibrný vítr, host: odborník na komunikaci a rétoriku, vysokoškolský pedagog, magistr teologie Milan Klapetek
ČRo Dvojka

pátek 3. října, 9.50
Telefonotéka. Živě vysílaný pořad, jehož protagonistou bude
nedávno jmenovaný hlavní hostující dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu Tomáš Brauner.
ČRo Vltava

sobota 20. září, 16.00
Střibrný vítr, host: generální ředitel České filharmonie David Mareček
ČRo Dvojka

sobota 6. září, 16.00
Střibrný vítr, host: velvyslanec ČR v Libanonské republice Svatopluk Čumba
ČRo Dvojka

sobota 26. července, 16.00
Střibrný vítr, host: dlouholetý šéf rozhlasových symfoniků, dirigent Vladimír Válek
ČRo Dvojka

sobota 12. července, 16.00
Střibrný vítr, host: šéfredaktor Týdeníku Rozhlas, literární historik, publicista Milan Pokorný
ČRo Dvojka

neděle 6. července, 20.30 - přímý přenos závěrečného koncertu 56. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl
Česká Sinfonietta, dirigent Radek Baborák, sólisté R. Baborák, K. Javůrková, D. Karvay
program: L. Hurník, Smetana, Rosetti, Dvořák, Martinů
ČRo Vltava

pátek 4. července, 19.30 - přímý přenos z 56. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl
Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent Ondrej Lenárd, sólistky Eva Hornyáková, Terézia Kružliaková, Český filharmonický sbor Brno
program: G. Mahler - Symfonie č. 2 c moll "Vzkříšení"
ČRo Vltava

sobota 28. června, 16.00
Střibrný vítr, host: generální ředitel Unicredit Bank, milovník klasické hudby a harmonických vztahů, Jiří Kunert
ČRo Dvojka

sobota 14. června, 16.00
Střibrný vítr, host: Čechokanaďan ukrajinského původu, vysokoškolský pedagog v Torontě, duší hudebník a divadelník, Bohdan Zatovkaňuk
ČRo Dvojka

sobota 31. května, 16.00
Střibrný vítr, host: hudebník, zpěvák, skladatel a v neposlední řadě básník života Jan Spálený
ČRo Dvojka

sobota 17. května, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal porodník a anesteziolog, vedoucí lékař porodnické části kliniky u sv. Apolináře, doc. Antonín Pařízek
ČRo Dvojka

čtvrtek 15. května, 20.00, Obecní dům - přímý přenos koncertu SOČRu v rámci 69. ročníku MHF Pražské jaro
dirigent Petr Altrichter, sólisté, Kühnův smíšený sbor
program: Janáček, Skoumal, Dvořák
ČRo Vltava

pondělí 5. května, 20.00
Studio Live, přímý přenos komorního koncertu Škampova kvarteta z rozhlasového Studia 1
program: Mozart, Dvořák, Pavel Fischer
ČRo Vltava

sobota 3. května, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal herec a moderátor, také zpěvák a trojnásobný otec Maroš Kramár.
ČRo Dvojka

pondělí 28. dubna, 20.00, Rudolfinum - XV. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Tomáš Brauner, sólisté Milan Muzikář, fagot, Lucie Silkenová, Václava Krejčí Housková ad.
program: Pavlorek, Kalabis, Martinů
ČRo Vltava

sobota 19. dubna, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal tanečník, choreograf, ředitel Taneční konzervatoře Praha
a umělecký šéf souboru Bohemia Balet Jaroslav Slavický.
ČRo Dvojka

pondělí 7. dubna, 19.30, Rudolfinum - XIII. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Christian Vásquez, sólista Marian Lapšanský, klavír
program: Oscher, Grieg, Šostakovič
ČRo Vltava

sobota 5. dubna, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal někdejší hlasatel veřejnoprávní televize i našeho rozhlasu, herec a dabér Jiří Ptáčník.
ČRo Dvojka

pondělí 31. března, 19.30, Rudolfinum - XII. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Ronald Zollman, sólista Vlastimil Kobrle, housle
program: Dukas, Martinů, Nielsen, Roussel
ČRo Vltava

sobota 22. března, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal šéftrenér Českého svazu ledního hokeje a manažer české hokejové reprezentace,
Slavomír Lener.
ČRo Dvojka

pondělí 17. března, 19.30, Rudolfinum - XI. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Ronald Zollman,
program: Schumann, Stravinskij
ČRo Vltava

sobota 15. března, 22.30
Noční mikrofórum s všestrannou zpěvačkou, mj. duší nově vznikajícího dámského vokálního tria Prime Time Voice,
Dájou Šimíčkovou
ČRo Dvojka

sobota 8. března, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal syn dirigenta Libora Peška, sám velmi všestranný a oduševnělý člověk, Filip Pešek.
ČRo Dvojka

pondělí 24. února, 19.30, Rudolfinum - X. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Aleksandar Marković, sólisté Václav Mácha a Miroslav Sekera, klavír,
program: Debussy, Poulenc, Wagner
ČRo Vltava

sobota 22. února, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal vynikající znalec Slovácka, novinář, spisovatel, člověk zvídavý a věčně studující,
obdivuhodně aktivní Jiří Jilík.
ČRo Dvojka

pondělí 10. února, 19.30, Rudolfinum - IX. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Vladimír Válek, sólistka Jitka Tomšíčková, anglický roh,
program: Janáček, Marek, Prokofjev
ČRo Vltava

sobota 8. února, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal muzikolog, hudební popularizátor, publicista, člověk, který se nezdráhá se sobě vlastní laskavostí pozdržet i u tématu pro jiné bolestného, tématu stárnutí. Jiří Pilka
ČRo Dvojka

sobota 1. února, 22.30
Noční mikrofórum, tentokrát s hercem Městských divadel pražských, mužem energickým, zábavným a slibně "povídavým",
Vasilem Fridrichem
ČRo Dvojka

pondělí 27. ledna, 19.30, Rudolfinum - VIII. abonentní koncert SOČRu v jeho 87. sezoně
dirigent Ondrej Lenárd, sólista Jan Mráček, housle,
program: Brahms, Beethoven
ČRo Vltava

sobota 25. ledna, 16.00
Střibrný vítr. Pozvání Jitky Novotné přijal herec, moderátor, umělecký ředitel pražského Divadla Ungelt Milan Hein.
Vedle témat spojených s celoživotní láskou, divadlem, vyprávěl kupříkladu o třech osobnostech, které zásadně ovlivnily celou jeho bytost a směřování.  
ČRo Dvojka

sobota 11. ledna, 16.00
Střibrný vítr. Hostem Jitky Novotné bude rozhlasový režisér Karel Weinlich, skvělý vypravěč, proslulý barvitou fantazií.
Tentokrát se však zařekl, že fabulaci udrží na uzdě a vypoví "čistou pravdu".
ČRo Dvojka

16. května - 4. června, Echo Pražského jara
magazín z 69. ročníku mezinárodního hudebního festivalu
ČT ART

sobota 7. února, 16.05
Stříbrný vítr, host: architek Ondřej Beneš
ČRo Dvojka


pondělí 5. října, 19.30, Rudolfinum - I. abonentní koncert SOČRu v jeho 88. sezoně, "cyklus R"
dirigent Ondrej Lenárd
program: Strauss R., Bartók
ČRo Vltava

sobota 29. října, 17:05
Stříbrný vítr, host: muzikant a muzikolog David Eben
ČRo Dvojka

návrat zpět na aktuální akce

 
   © Copyright Jitka Novotná 2007
Designed by Genetrio