Strukturovaný životopis v češtině Biography in English


Moderátorka Jitka Novotná Vás zaujme nejen příjemným zevnějškem, ale také kultivovaným projevem, grácií a rozhledem.

Pochází z jihovýchodní Moravy, z Uherského Brodu. Od dětství hrála na housle, tančila a především sólově zpívala s cimbálovou muzikou Olšava, kterou vede její otec, primáš Lubomír Málek. Při vystoupeních a nahrávkách spolupracovala rovněž s dalšími kapelami (Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů, Hradišťan, Orchester ľudových nástrojov Bratislava, Vojenský umělecký soubor Ondráš - viz rubrika ZPÍVÁNÍ).

Absolvovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (hudební věda) a Pedagogickou fakultu téže univerzity (němčina – hudební výchova). Hned první zaměstnání na Ministerstvu zahraničních věcí ji přivedlo roku 1997 do Prahy. Dále pracovala jako asistentka ředitele Časopisu Týden, vedoucí marketingu v Ekonomickém týdeníku EURO a od ledna roku 2000 působí v pozici tiskové mluvčí Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Dnes k Vám po rozhlasových vlnách promlouvá jako autorka pořadů věnovaných tomuto prestižnímu tělesu, jakož i dalším umělcům, klasické hudbě a folkloru (viz rubrika ROZHLAS). Podobně se vyvíjela její spolupráce s tištěnými médii (viz rubrika TISK).

Po zkušenostech, které získala jako redaktorka v kabelové televizi, vyhrála v roce 2001 konkurs na místo moderátorky zpravodajského magazínu Dobré ráno s Českou televizí. Později připravovala pro redakci aktuální publicistiky pořad Před půlnocí (ČT24) a pro Centrum vzdělávacích pořadů živě moderovaný blok Televizní akademie. Zásadní kapitolu jejího působení ve veřejnoprávní televizi naplňují hudební pořady. Vedle moderování koncertů, festivalových večerů (Zlatá Praha, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl) a dalších kulturních událostí (Ceny Ministerstva kultury, Evropské ceny Trebbia) se stále častěji uplatňuje jako spoluautorka scénářů dokumentárních pořadů (České návraty José Cury, Mischa Maisky v Praze, Rolando Villazón, Elina Garanča, hvězda bez manýr, Edita Gruberová v Praze, hudební magazín Terra Musica).  Více viz rubrika TELEVIZE

Jitka Novotná uvádí také křty, plesy, společenská i pracovní setkání a benefiční akce. Při nich oslovila publikum z prostor Dvořákovy síně Rudolfina, Smetanovy síně Obecního domu, Státní opery Praha, Mahenova divadla v Brně, Betlémské kaple, Kongresového centra Praha, Národního památníku na Vítkově nebo kupř. Zámku Štiřín (viz rubrika PÓDIUM).

Plynule hovoří německy, anglicky a španělsky. 

 
 
   © Copyright Jitka Novotná 2007
Designed by Genetrio